Aizņemties vai neaizņemties?

 

 

Aizņemšanās ir svarīgs lēmums kuru nedrīkst pieņemt nepārdomāti. Nav nozīmes, mēs aizņemamies kredītu vai aizņemamies naudu no draugiem, šis lēmums var ietekmēt ļoti daudz un var radīt ļoti nopietnas problēmas. Turklāt, šīs problēmas var būt gan finansiālas gan pavisam ar naudu nesaistītas.


Dažādās situācijās mums ir jāmeklē iespējas kā risināt esošās problēmas un šie risinājumi var būt ļoti dažādi, aizņemšanās ir tikai viens no veidiem kā to varam darīt. Protams, ja rodas kādi neparedzēti un neatliekami izdevumi, bet dotajā brīdī mums nav nepieciešamās naudas, aizņemšanās var būt vienīgais veids kā ko darīt lietas labā. Ja rodas medicīniskas problēmas un ir nepieciešams doties pie ārsta vai iegādāties medikamentus, mums ir jāmeklē iespējas aizņemties.


Aizņemties vai slīgt nabadzībā, tas ir nedaudz nepareizs jautājums, jo aizņemšanās ir tikai pagaidu risinājums. Aizņemoties mēs saņemam konkrētu naudas summu, bet šī nauda mums ir arī jāatmaksā. Rezultātā mēs saņemam naudu tagad, bet vēlāk mums tā atkal ir jāatdod. Ja savas finansiālās problēmas risina tikai aizņemoties, tad no nabadzības īsti izbēgt neizdosies, tā pat ātrāk var tur nokļūt, turklāt līdzi nāks arī parādi.


Aizņemties, ja patiešām nav citu variantu, nav par ko nopirkt pārtiku un līdzīgi, protams, tas ir pilnīgi saprotams, bet tas ir pagaidu risinājums. Ir jāmeklē kas ilglaicīgāks, kaut kas, kas var palīdzēt ne tikai šodien un rīt, bet arī vēlāk, pēc nedēļas un mēneša. Pretējā gadījumā pastāv liels risks par iepriekšminēto nokļūšanu nabadzībā, savā ziņā, pateicoties tieši parādiem.
Lielākajā daļā gadījumu, aizdevumi ir nepieciešami kādu konkrētu mērķu realizēšanai, pirkumiem, maksājumiem, citiem izdevumiem, arī citu parādu atmaksai. Tieši citu parādu atmaksa var radīt lielas problēmas. Šādos brīžos mēs aizņemamies jo mums nav naudas, lai atmaksātu parādus, bet mēs radām jaunu parādu nomaksātā parāda vietā. Šāds cikls var ievilkties ļoti ilgi un rada jaunas un jaunas problēmas.


Lai izvairītos no nabadzības ir jāmeklē citi veidi kā uzlabot savu situāciju. Tie var būt dažādi, jauns, labāks darbs, iespējams pat otrs darbs. Ja jums ir kādas īpašas prasmes varat meklēt iespēju tās izmantot un papildus piepelnīties. Katram no mums ir kādas prasmes kuras ir iespējams izmantot visdažādākajos veidos, ja rodas smaga situācija mums ir visas iespējas censties šīs prasmes izmantot, lai uzlabotu savu stāvokli. Arī darbi ir dažādi un ir iespējas piestrādāt darot kādus mazākus darbiņus, pa brīvdienām vai vakaros varat atrast ko papildus pamatdarbam. Ja jūs cenšaties risināt savu finansiālo stāvokli, kredīti var būt iespēja kā palīdzēt tieši šodienai, bet jūs arī strādājat nākotnei, lai šis viens aizdevums jums nepārvērstos par augošu problēmu.


Aizņemties jūs pavisam noteikti varat, bet ar aizdevumu nevar izkļūt no nabadzības, tas ir tikai palīgs problēmu risināšanai, jums ir jābūt aktīviem meklējot citas iespējas. Paļauties uz iespēju aizņemties noteikti nedrīkst. Šī iespēja ir jāizmanto kā rezerves variants, ja nesanāk nekas cits, īpaši smagās situācijās kad patiešām draud nabadzība. Tikai ar smagu darbu un neatlaidību ir iespējams izrauties no nabadzības, aizdevumi ir tikai ielāpi.


Aizņemieties atbildīgi, jums nāksies šo aizdevumu atmaksāt un aizdevējam nebūs īpašas intereses par jūsu problēmām, ja nespēsiet to izdarīt. Aizdevums internetā var būt kā glābšanas riņķis, bet jums tāpat nāksies domāt kā nenoslīkt.

 

Copyright 2016 © Rzalupe.lv, All Rights Reserved.