Daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredīts

 

Daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredīts daudzdzīvokļu mājām, lai silti un lētākas apkures izmaksas.

Ikviens no mums braucot garām kādai daudzdzīvokļu ēkai ir redzējis, ka tā tiek renovēta un tai pat laikā arī siltināta, taču vai kāds ir aizdomājies, kādas ir šīs siltināšanas, nepieciešamās naudas summas? Latvijā ir simtiem daudzdzīvokļu ēku, kuras stāv tādas, kādas tās tika uzceltas padomju laikos, taču aizvien populārāka kļūst to nosiltināšanas, tādējādi tiek samazināti siltuma zudumi, un cilvēki, kuri dzīvo šajās daudzdzīvokļu ēkās – ir jāmaksā krietni mazāka summa par apkuri, jo pareizi nosiltinot visu ēku, iekšējais siltums ēkā turas daudz ilgāku laika posmu, nekā – ja šāda siltināšana netiktu veikta.


Šis jautājums ir ļoti aktuāls ziemā, kad temperatūra var noslīdēt līdz par -25 grādiem, un šādā temperatūrā ir ļoti svarīgi, lai māja būtu nosiltināta, tomēr ja māja nav siltināta, tad māja tiek sildīta visu laiku, kas izmaksu ziņā mājas iedzīvotājiem izmaksās milzīgas naudas summas. Tomēr šoreiz runa neies par to, kā pareizi to darīt, bet gan par to, cik tas izmaksā un vai daudzdzīvokļa māju siltināšanai ir iespējams paņemt kredītu?


Sāksim ar to, ka daudzdzīvokļu māju siltināšana var izmaksāt sākot no 30 000 līdz pat 220 000 tūkstošiem un vairāk, tas ir ļoti atkarīgs no daudzdzīvokļu ēkas lieluma un nepieciešamā siltinājuma veida un materiāla, tāpat arī specializēti strādnieki, kas paveic šo sarežģīto uzdevumu. Lielākā daļa daudzdzīvokļu ēku īpašnieki cenšas iegūt daļu finansējumu no Eiropas attīstības fondiem, kuros ir iespējams saņemt – līdz 50 % no ieguldījuma summas, lai siltinātu konkrēto ēku. Tomēr paskatoties uz šāda veida kredītiem, maksājuma procenti ir samērā lieli un paskatoties uz atmaksas grafiku var secināt vienu – procentu maksājumi beigu beigās sastādīs ļoti ievērojamu naudas daļu, jo diez vai kāds daudzdzīvokļu māju īpašnieks, šo kredītu ņems uz 12 vai 24 mēnešiem, bet visticamāk uz daudz ilgāku laika periodu, jo naudas summa nav no mazākajām.


Ja paskatāmies dažādu kreditoru un banku piedāvājumus par šāda veida renovāciju darbu kredītiem, tad procentu likmes svārstās no 6 – 10 %, tas nozīmē, ka gada procentu likme ir aptuveni 8 % un tas pavisam noteikti nav maz, rēķinot to, ka kredīta lielums šādos gadījumos parasti pārsniedz 100 000 Eiro. Lai situācija būtu saprotamāka, varam paņemt pavisam vienkāršu piemēru – banka izsniedz kredītu 100 000 Eiro lielumā, tas nozīmē to, ka 8 % gadā ir 8000 Eiro, un tas ir tikai procentos, tad padomāsim cik liela nauda aizies procenta maksājumos, ja šāda veida kredītu paņemt uz vairākiem gadiem? Visticamāk šāda veida kredīts tiek ņemts no 4-8 gadiem. 4 gados procentu summa sastādīs 32 000 Eiro, bet 8 gados tie jau būs 64 000 Eiro – tagad ir vērts padomāt, ka katrs liekais procents laika gaitā izmaksā tūkstošus, bet ko gan citu darīt, ja cilvēki vēlas dzīvot siltumā? Pie tam šos maksājumus atmaksās ēkas dzīvojošie cilvēki, respektīvi ir jāņem vēra, cik kopā cilvēki dzīvo daudzdzīvokļu ēkā un uz visiem šiem cilvēkiem tiek sadalīta kopējā naudas summa ikmēneša maksājumam. Ja daudzīvokļa māja ir liela un tajā dzīvo daudz cilvēku, tad tā nebūs īpaši liela problēma, un uz kopējā fona katram iedzīvotājam var nākties maksāt sākot no 10 līdz pat vairākiem desmitiem Eiro, tas ir ļoti atkarīgs no cilvēku skaits, tāpat tas ir ļoti atkarīgs uz cik ilgu laiku tiek slēgts līgums ņemot siltināšanai nepieciešamo kredītu.

 

Copyright 2016 © Rzalupe.lv, All Rights Reserved.