Kredīta brīvdienas

 

Kredīta brīvdienas nav skolēnu vasaras brīvdienas. Šis ir tikai informatīvs raksts par kredīta brīvdienām, lai skaidrība būtu nekavējoties.

Ikvienam no mums dzīvē gadās reizes, kad nespējam atmaksāt savus kredītus, pat ja Jums šādi nav gadījies, tad varat būt droši – jau kādu laiku atpakaļ ir izdomāta unikāla un varētu pat teikt – satriecoša iespēja, kura vienkāršiem vārdiem sakot – palīdz tikt galā situācijās, kad par kredītu nespējat samaksāt, vai vēlaties paņemt sev, piemēram, brīvdienas, kuru laikā nevēlaties maksāt par kredītiem, lai arī cik interesanti tas neskanētu.


Šoreiz runa ies par kredīta brīvdienām – ko tieši šis vārdu salikums nozīmē, un kā mēs to varam izmantot savā labā? Sāksim ar to, ka kredīta brīvdienas ir salīdzinoši nesens vārdu termins, kura īstā nozīme tiek skaidrota pavisam vienkārši. Tas ir konkrēts laika periods vai termiņš, kura laikā kredīta ņēmējs var samazināt procenta maksājumus vai pat pilnībā pārtraukt savus kredīta maksājumu, tomēr, lai veiktu šādu darbību, tas ir jāsaskaņo ar konkrēto aizdevēju, jo tāpat vien, nekas tāds dzīvē nenotiek! Ja uz kopējā fona skatāmies tikai Latviju, tad globāli šeit ir pieejami divi veidi – pilnās un nepilnās kredīta brīvdienas.


Sāksim ar nepilnajām kredīta brīvdienām. Vienkāršā valodā runājot, tas ir konkrēts laika periods vai termiņš, kurā konkrētajam kredītņēmējam ir iespēja nemaksāt savu kredīta maksājamo summu, taču šāds variants ir pieejams tikai tiem, kuri ir paņēmuši ilgtermiņa kredītus. To var izdarīt dodoties uz savu konkrēto kredītiestādi. Tomēr tā nebūs vienkārši saruna, kurā Jums acumirklī tiks dota šāda iespēja, tas ir mazliet sarežģītāk, nekā varētu pirmajā brīdī šķist! Ja tiešām vēlaties iegūt šādu iespēju, vai Jums vienkārši nav citu variantu, jo konkrētajā laika brīdī Jums fiziski nav naudas, tad Jums ir jāņem balta papīra lapa, jāapsēžas pie galda un jāuzraksta pilnīgi viss, kādēļ Jums ir nepieciešamas tieši šīs kredīta brīvdienas. Visticamāk, kā tas ir lielākajai daļai – uz papīra lapas būs minēts, ka uz patreizējo brīdi nav nepieciešamā naudas summa, vai arī ir pazaudēts darbs, taču pavisam drīzā laika posmā tas parādīsies. Ar tādu tekstu, Jūs visticamāk saņemsiet nepilnās kredīta brīvdienas, taču ļoti būtiski ir atcerēties, ka Jums nāksies uzrakstīt, ko un kā Jūs darītu, lai tādas situācijas vairs neatkārtotos.


Tiklīdz iegūsiet konkrētas kredītiestādes apstiprinājumu, Jūs netiksiet pilnībā atbrīvots no kredīta atmaksas, šīs kredīta brīvdienas paredz to, ka Jums var tikt samazināts konkrētais ikmēneša maksājums, kas nav pilna pamatsummas atmaksa. Vienkāršiem vārdiem sakot – Jūs varēsiet maksāt vismaz uz pusi mazāk, tomēr atcerieties, ka šādas situācijas arī labāk būtu neielaist.


Turpretī, pilnās kredīta brīvdienas ir konkrēts laika periods, kura laikā, Jūs pilnībā tiekat atbrīvots, sākot no vienam līdz pat vairākiem mēnešiem. Tomēr būsim reāli, statistika rāda, ka šāda veida kredīta brīvdienas iegūt ir ļoti, ļoti  grūti, pat ja tādas saņemsiet, Jums ir jābūt vienreizējam pamatojumam. Ja tomēr esat saņēmis kredīta brīvdienas uz ilgāku laiku posmu, tad pēc šīm brīvdienām Jūsu ikmēneša maksājumi būs kļuvuši lielāki, protams tas viss ir atkarīgs no tā, cik ilgs ir bijis laika posms, kurā neesat neko maksājis. Ja tas ir bijis viens mēnesis tad uz kopējā fona droši vien nejutīsiet neko daudz, tomēr ja tie būs jau trīs mēneši, tad atgriežoties pēc kredīta brīvdienām un saņemot atmaksas grafiku – Jūs varētu pat ieplest acis.


Šis veids parasti tiek dots tiem, kas zaudējuši darbu, tomēr jārēķinās, ka kreditoriem nāksies atmaksāt tādu pašu naudas summu, kādu aizņēmāties, kredīta brīvdienas ir tikai iespēja atkal „nostāties uz kājām.”

 

Copyright 2016 © Rzalupe.lv, All Rights Reserved.