Sabojāta kredītvēsture

 

Sabojāta kredītvēsture, kā to labot?

Bieži vien dzirdam, ka kādam draugam vai paziņai ir sabojāta kredītvestūre, taču ko darīt, lai to varētu labot? Bieži vien parādi rodas tikai un vienīgi dēļ neuzmanības, nepievērstu rēķinu dēļ, dažādu vēstuļu ignorēšanai, kas patiesībā ir bijuši ļoti svarīgi, bet protams galvenokārt parādi rodas, jo nav pietiekami daudz naudas, lai tos atmaksātu.  Bieži dzirdēts, ka cilvēks nesen izkļuvis ārā no parādiem un beidzot ir brīvs, taču ejot pie kredītdevēja, tiek piedzīvot atteikums, taču kāpēc tā? Tas skaidrojams ar to, ka jebkura kredītiestāde vēlas nogaidīt kādu laiku līdz cilvēks pierādīs, ka viņš var ņemt kredītu, taču šoreiz ne par to!


Lai labotu jau ielaistu situāciju, tad Latvijā ir tikai un vienīgi divi veidi, kā to labot. Jāsāk ar to, ka šeit palīdzēt kredītu apvienošana vai vienkāršiem vārdiem runājot – pakāpeniska naudas atmaksa. Vienā gadījumā ir iespēja doties uz banku. Otra iespēja paredz, ka Jums ir iespēja slēgt līgumu ar Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociāciju, kas ir diezgan nopietns solis, taču tas ir galvenais solis, kā uzlabot savu kredītvēsturi un darīt visu iespējamo, lai nākotnē Jums vairs nebūtu parādi.


Pateicoties Latvijas Nebankukredītdevēju asociācijai, ir iespējams slēgt līgumu ar konkrēto patērētāju un Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas piedāvātajiem kredītdevējiem, šādā veidā būs iespējams atmaksāt kredītu pakāpeniski un Jums nebūs jāuztraucas par to, ka kredītus vairs nespēsiet atmaksāt. Taču jāpiemin, ka Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija atbalsta tikai konkrētusaizdevējus, ir dažādasiestādes, kuras nav Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijā.  Lai slēgtu šādu līgumu un Jums būtu pieeja maksāt kredītus pakāpeniski – Jums būs nepieciešams aizpildīt konkrēts pieteikums, kuru vajadzēs iesniegt Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijai.


Jāņem vērā, ka asociācija paredz konkrētus noteikumus un ne visiem tas derēs, bet tomēr, kad asociācijas biedri ir noslēguši vienošanos. Tad pāris dienu laikā informācija un parāda summa tiek precizēta tieši ar parādnieka kreditoriem un tieši tad konkrētajam parādniekiem tiek apturēts soda procenti jeb sankcijas. Tomēr ir iespēja, ka konkrētais parādnieks nepilda līguma noteikumus, kā arī pastāv iespēja, ka neparaksta vienošanos. Šādā gadījumā konkrētie kreditori pēc līgumā noteiktajiem punktiem, piemēro soda sankcijas.


Protams, ka šis ir veids, kā pēc iespējas ātrāk izkļūt no parādsaistībām, tomēr ko darīt, kam šāda iespēja neder, jo noteikumi Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijai neder ikkatram. Pats pēdējais risinājums ir diezgan dramatisks, bet tas ir tiem, kuri no saviem parādiem vienkārši fiziski netiek ārā. Pēdējā iespēja ir pilnība atbrīvoties no visiem saviem parādiem – noformējot personas maksātnespēju. Viens no galvenajiem faktoriem, lai noslēgtu maksātnespēju – parādsaistībām ir jābūt lielākām par 7114 Eiro. Pie tam, lai uzsāktu maksātnespēju, konkrētajam parādniekam ar speciālu pieteikumu ir jāvēršas konkrēta rajona tiesā, tas protams ir atkarīgs no cilvēka dzīves vietas. Šis ir galējais lēmums, taču ja cilvēks ir iekūlies milzīgos parādos, tad šī būs pēdējā iespēja.

 

Copyright 2016 © Rzalupe.lv, All Rights Reserved.